Kohvi asemel kosuta end hoopis tassikese matcha rohelise teega

Blogi

Kommenteeri

Igal tõsimeelsel kohvisõbral on raske – kui mitte võimatu – kujutada ette hommikut ilma aurava kohvitassita või unisevõitu pärastlõunat, millesse ei kuulu päästev kohvisõõm. Tundub uskumatu, et miski võiks olla kohviga võrdväärselt maitsev ja ergutav, kuid samal ajal kordades kasulikum. Kuid siiski – matcha roheline tee on just seda kõike ja palju enamgi!

Matcha roheline tee on märksa parem ergutaja kui kohv ning seda ilma igasuguste kõrvalmõjudeta.

Kohvis sisalduv kofeiin annab pärast selle tarbimist kohese „energialaksu“. Kuna organism omastab 99% kohvis leiduvast kofeiinist väga kiiresti, on kohvi ergutav mõju kõrgeim umbes 15 minutit pärast joomist.

Ka matcha sisaldab kofeiini, kuid lisaks sellele ka aminohapet L-teaniini, mis kofeiiniga koosmõjul tõstab energiataset aeglasemalt ja pikemaks ajaks kui kohv. Tänu sellele ei teki matcha rohelise tee joomisel rohke kohvitarbimisega kaasnevaid kõrvalmõjusid nagu käte värisemine või närvilisus. Matcha ergutav mõju kestab ka märksa kauem kui kohvi oma: kahes-kolmest tunnist kuni suisa kuue-seitsme tunnini.

Kõik, kes matcha kohta rohkem uurinud, on ilmselt kursis ka matcha tervisekasudega. Erinevalt kohvist ei põhjusta matcha naha enneaegset vananemist, vaid suisa vastupidi – Jaapani prouad on läbi aegade kasutanud matcha rohelist teed muuhulgas turgutavate ja noorendavate maskide tarbeks. Matchas rikkalikult leiduvad antioksüdandid moodustavad aga justkui väikese põõsa otsas kasvava apteegi.Vähem on ehk teada tõsiasi, et matcha mõjub hästi ka hammastele, aidates hävitada kaariest põhjustavaid baktereid ning muudab hingeõhu värskeks (erinevalt kohvist, mis muudab hambaemaili tumedamaks ning ei ole suurem asi kingitus ka hingeõhule).

Lõpetuseks – head matcha rohelist teed valmistada on kordades lihtsam kui üks korralik tass kohvi teha. Kohvi puhul mängivad rolli nii paljud asjad: õige kogus, värske jahvatus, spetsiaalsed tarvikud, ootamine … Matcha valmistamiseks on vaja põhimõtteliselt vaid lusikat, tassi ja kuuma vett ning 30 sekundiga on mõnus vahune jook valminud. Selle eelduseks on muidugi kvaliteetne matcha, mille –nagu ka kõik hea tee valmistamiseks vajaliku – leiad meie e-poest.

Igal juhul tasub matchale võimalus anda – oleme päris kindlad, et matcha võib Sind positiivselt üllatada!


Lisa kommentaar

Email again: